Vyrážka

Vyrážka je nepříjemná kožní nemoc, která je také často označována jako enantém nebo eflorescence.

Enantém – výrazem enantém je označena vyrážka, která se vyskytuje na více místech na těle a vzniká velmi náhle.

Eflorescence – výrazem eflorescence je označena vyrážka, která se vyskytuje pouze na jednom místě a to ve velkém rozsahu.

Vyrážka může být tedy rozšířena po celém těle, nebo je lokalizována na určitou oblast, vyrážka se nejčastěji dělí podle jejího charakteru.

 

Charaktery vyrážky

Vyrážka může mít nejrůznější charakter:

1. Vyrážka v podobě drobných červených skvrn

2. Vyrážka v podobě pupínků

3. Vyrážka v podobě puchýřů a bílých fleků

Jednotlivé charaktery vyrážky jsou často rozmístěny do různých seskupení a tvarů – nejčastěji se shlukují do lineárního, mapovitého a kruhového uspořádání.

Z těchto seskupení se poté stávají nepříjemné strupy, praskliny, oděrky a vředy. Po zhojení těchto představitelů vyrážky často na pokožce zůstanou jizvy.

 

 

Formy vyrážky

Vyrážka na celém těle

Nejhorší formou vyrážky je vyrážka na celém těle – neboli také erytrodermie. V důsledku erytrodermie dochází k celkovému zarudnutí kůže na těle a následnému zánětlivému onemocnění. Jedná se o proces, který je vyvolaný kožními infekcemi, ekzémy a lupenkou.

Lokální forma vyrážky

Méně závažnou formou vyrážky je tzv. lokální vyrážka. Ta se vyskytuje nejčastěji jako reakce na nejrůznější vnější vlivy jako je sluneční záření, poštípání hmyzem či po drobném poranění (například po holení). Tato forma vyrážky většinou do pár dnů či hodin zmizí. Pokud budete chtít drobné oděrky zklidnit použijte přírodní přípravky na lokální vyrážku.

Vyrážky infekčního původu

Další formou vyrážky je vyrážka infekčního původu. Tento typ vyrážky často provázejí velmi vysoké teploty a rozsáhlé oslabení imunitního systému. Tato forma vyrážky ohrožuje člověka především svými možnými komplikacemi při zanedbání léčby (zápal plic, zánět mozkových blan).

 

Nejčastější vyrážkové onemocnění

Plané neštovice

Plané neštovice jsou vůbec nejčastější formou vyrážkového onemocnění. Vyskytují se po celém těle a to ve formě pupínků a puchýřků, které rostou v různých fázích. Plané neštovice se nachází i na hlavě či intimních partií. Nejde o vážné onemocnění, ale u lidí se slabší imunitou mohou být komplikovanější, a čím dřív si ho malé dítě prodělá tím lépe. Inkubační doba, která také napomáhá k rozpoznání neštovic, je 10–23 dní

Svrab

Svrab je druh vyrážkového onemocnění, které se nejčastěji vyskytuje u lidí, kteří trpí nízkou úrovní hygienických návyků. Lokalizuje se v místech s nejjemnější pokožkou (mezi prsty rukou a v podpaždí).

Pásový opar

Další formou vyrážky je pásový opar. Podle názvu lze odvodit, že jeho výskyt se soustředí na okolí trupu. Ojediněle se může, vyskytnou i na hrudníku či na bedrech.

Mezi další vyrážkové onemocnění patří také lupénka, lišej, kopřivka či ekzém.

Co na vyrážku

Nejúčinnější léčba vyrážky je pomocí přírodních a BIO přípravků, které dodávají kůži potřebné živiny a vitamíny pro boj s nejrůznějšími formami vyrážky.

 

Doporučené výrobky na vyrážku

MAST KONOPNÁ (150 ml)

Konopná mast pomáhá při problémech s lupenkou, ekzémy a dalšími kožními problémy. Využívá se jako účinná pomoc pro ekzematickou pleť, lupenku, svědivou a problematickou pokožku. Vhodná je rovněž na suchou pleť a pokožku vystavenou každodennímu stresu velkoměst.

 

 

 

 

MAST MĚSÍČKOVÁ (150 ml)

Mast má protizánětlivé, protiplísňové a hojivé účinky na kůži. Vhodné použití je na pokožce podrážděné chladem i teplem, odřené, popraskané a svrbící. Měsíčková mast pomáhá rychleji odstraňovat modřiny, stimuluje hojení ran a snižuje bolestivost.

 

 

 

 

MAST Z MRTVÉHO MOŘE (150 ml)

Mast z Mrtvého moře byla speciálně vyvinuta pro péči o problematickou pleť a opruzeniny dospělých a dětí. Mast obsahuje čistě přírodní minerály Mrtvého moře, které pokožku vyživují, uklidňují a působí hojivě především na zarudlá místa na pokožce.

 

 

 

Tajemství soli
Publikace o léčivé moci soli ZDARMA