Jak na atopický ekzém

 

Atopický ekzém je v dnešní době velmi rozšířenou vyrážkovou nemocí. Často z novin či z nejrůznějších médií slýcháváme, že se jedná o nevyléčitelnou dědičnou nemoc. Atopický ekzém je způsoben poruchou bariérové funkce kůže, důsledkem čehož pokožka ztrácí vlhkost a je suchá, rozpraskaná a náchylná k infekci.

Všeobecně platí, že pokud se chceme atopického ekzému zbavit nebo zmírnit jeho formu, je nutné v prvé řadě upravit životosprávu, poznat vyvolávající faktory a těmto se vyhýbat. Léčba atopického ekzému spočívá v komplexní léčbě, která sestává z léčby zevní (obklady, masti a koupele) a léčby vnitřní (léky).

 

Atopickému ekzému a ekzému obecně neprospívá:

 • časté mytí obyčejným mýdlem
 • časté a nadměrné mytí běžnou vodou
 • používání pěny do koupele
 • kontakt s chlorovanou vodou (plavecké bazény)
 • kontakt se saponáty a čisticími prostředky

Atopický ekzém a ekzém obecně se zhoršuje:

 • na jaře a na podzim
 • při chřipce, angíně, rýmě
 • při zánětech horních a dolních cest dýchacích
 • při prořezávání zubů, zvýšené teplotě
 • při zažívacích a střevních potížích
 • při konzumaci nevhodných potravin – ořechy, čokoláda, kořeněné jídlo, konzervy, plísňové sýry atd.

Jak atopický ekzémem vyléčit?

Vyléčit atopický ekzém díky genetickým skonům nelze, pouze je možné zmírnit jeho projevy na minimum. Při léčbě ekzému je důležité hodnotit vzhled ekzému, jeho svědivost, závislost na chladu, horku, ročním období a stav orgánů, zatěžujících organismus. Pacient trpící atopickým ekzémem má na výběr veliké množství přípravků počínaje od kortikoidů, přes antihistaminika, emolientin, ale také jsou na trhu nabízeny přírodní masti, krémy a bio kosmetika.

Zkušenosti našich čtenářů:

Milada 35 let, Praha

Ahoj, jmenuji se Milada a atopickým ekzémem trpím od svého dětství. Přestože stále nejsem na 100% vyléčena, díky používání kosmetiky z Mrtvého moře jsem zaznamenala nemalé úspěchy! Již je to přes 6 let, co jsem začala používat produkty obsahující minerály Mrtvého moře. Ekzém vyléčen nemám, avšak ustoupilo nepříjemné svědětní, zarudnutí a celkově se ekzém velice spravil a utlumil. Svého rozhodnutí nelituji, kosmetiku používám stále dál, občas ji obměňuji a zkouším nové výrobky. Pořád se však držím kosmetiky z Mrtvého moře. I moje okolí si všimlo tohoto mého uspěchu a to je pro mě ta největší motivace…

Moje revitalizace spočívá v kombinaci těchto 2 výrobků:

1. Mast z Mrtvého moře na opruzeniny a problematickou pokožku

Mast z Mrtvého moře – tuto mast jsem objevila teprve nedávno, ale je úžasná! Postižená místa natírám i několikrát denně. Již po týdnu používání jsem viděla nemalé výsledky! Kombinace látek obsažených v masti má velice podůrné účinky při léčbě atopického ekzému.

2. Přírodní minerální bahno z Mrtvého moře

Kouzlo černého bahna z Mrtvého moře jsem objevila na dovolené v Egyptu, kdy jsem v rámci jednodenního výletu navštívila Israel. Je to velice zvláštní země s velice zvláštním mořem…Ale ty účinky!!! Tento jeden den mi stačil na to, aby moje pleť vypadala po několik dnů, jako zcela vyléčená, bez ekzému! Proto si bahno pravidelně nanáším na postižená místa a občas si koupím také sůl z Mrtvého moře a kombinuji účinky soli a bahna.

Maruška z Prostějova nám napsala:

„Atopickým ekzémem trpím od dětství. Neustále hledám nové prostředky a preparáty, které by mi od tohoto nepříjemného svědivého onemocnění kůže pomohly. Jako mnoho jiných osob trpících atopickým ekzémem často střídám tělová mléka a každoročně se těším na dovolenou u moře. Pouze zde mi totiž červené svědivé fleky, které mám po těle, mizí. Bohužel pouze dočasně… Vyzkoušela jsem tělové mléko od firmy Jericho a nemohu si jej vynachválit! Po týdnu používání mi totiž červené fleky, které mám po těle, začaly mizet a svědění je také pryč!
Děkuji za tento výrobek, protože tyto pocity mám pouze při pobytu u moře!“

Tajemství soli
Publikace o léčivé moci soli ZDARMA